Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Awaria pompy wtryskowej w Zetorze 7211 może objawiać się dymieniem i nierównomierną pracą silnika. Problem w tym, że te objawy mogą wskazywać także na inne poważne usterki. Kluczowa więc będzie fachowa diagnostyka, by koszty poniesione na naprawę, nie poszły na marne.
Czytaj więcej
Wiele sędziwych maszyn ciągle pracuje na naszych polach. Popularne trzydziestki i sześćdziesiątki przez lata pieczołowicie remontowane, świetnie sprawdzają się w realizacji wielu zadań. Często jednak młodsze pokolenie rolników, dochodzące do głosu w gospodarstwie, oczekuje podwyższenia standardu. I tu pojawiają się pomysły na poprawę komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności starych ursusów C-360 i innych staruszków. Co powinien uwzględniać remont ciągnika poprawiający komfort pracy?
Czytaj więcej
Ciągnik Zetor 7211 możemy śmiało zaliczyć to grona maszyn niemal nieśmiertelnych. Prosta konstrukcja 7211 nie generuje wielu pretekstów do interwencji mechanika, a silnik jest kwintesencja niezawodności. Nie oznacza to, że maszyna ta pracując przez długie lata, nie potrzebuje remontu.
Czytaj więcej
Zakup ciągnika rolniczego wymaga podjęcia wielu decyzji. Wszystkie one zaważą na późniejszym poziomie satysfakcji z dokonanego zakupu, dlatego nie warto niczego bagatelizować. W przypadku zakupu maszyny używanej dochodzi jeszcze sprawdzenie stanu technicznego. Używany Zetor może być świetnym wyborem, ale najpierw przypomnijmy sobie, na co zwrócić uwagę przed zakupem.
Czytaj więcej
Ciągniki Kubota zasłużenie cieszą się opinią trwałych i niezawodnych. Jednym z najważniejszych powodów takiej reputacji są silniki Kubota. Niemniej może zdarzyć się, że maszyna odmawia współpracy. Jeżeli pojawia się problem z uruchomieniem silnika w ciągniku, wcale nie musi oznaczać to poważnej awarii. Najczęściej przyczyny są dość błahe i bez problemu można je wyeliminować samodzielnie.
Czytaj więcej
W starszych ciągnikach rolniczych fabrycznie montowane były prądnice. Choć funkcja obu tych podzespołów jest taka sama, ze względu na różnice w budowie, prądnica jest mniej efektywna. W pewnych okolicznościach prowadzi to do niedostatecznego poziomu doładowywania akumulatora. Zatem skoro nie planujemy wysłać naszej sześćdziesiątki na emeryturę, warto wymienić prądnicę na alternator.
Czytaj więcej
Olej hydrauliczny jest niesłychanie ważny dla prawidłowego funkcjonowania maszyny. Zarówno jego typ, jak i rodzaj, a także stopień zużycia mają wpływ na bezawaryjność i żywotność całego układu. Dlatego warto poświecić czas, aby właściwie odpowiedzieć sobie na pytanie,  jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota wybrać.
Czytaj więcej
Choć Ursusy C-330, delikatnie mówiąc, nie są ciągnikami pierwszej młodości, to wciąż wiele tych maszyn pracuje w polskich gospodarstwach. Nieskomplikowana budowa i stosunkowo niewielkie spalanie oraz dostępność i niewielki koszt części zamiennych, sprawiają, że rolnicy nie wysyłają ciapków na emeryturę. Chętnie wykorzystują je przy pracach polowych niewymagających dużej mocy.
Czytaj więcej
Ursus C-360 to ciągnik, który był niesłychanie popularny wśród polskich rolników jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Jednak także dziś nie jest rzadkim widokiem. Aby maszyna mogła pracować w gospodarstwie przez tyle lat, konieczna jest dbałość o jej sprawność, a czasem także naprawy.
Czytaj więcej
Agregat prądotwórczy warto mieć na wypadek przerw w dostawie prądu, ale przyda się on także wszędzie tam, gdzie nie możemy liczyć na energię elektryczną z sieci, na przykład na działce czy na budowie. Jednak wybierając agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego, będziemy kierować się innymi kryteriami...
Czytaj więcej
Dobranie odpowiedniego pługa do możliwości ciągnika decyduje o efektywności pracy oraz wpływa na ekonomiczność zarówno samego zabiegu, jak i kosztów utrzymania maszyn w należytym stanie. Dlatego też powinna być to decyzja starannie przemyślana, a o jej słuszności decyduje wiele czynników. Przyjrzyjmy się im.
Czytaj więcej
Odkładnica, lub inaczej odkładnia, to jedna z kluczowych części pługa. Ten element odpowiedzialny jest za odwrócenie i rozdrobnienie skiby odciętej przez lemiesz. Jest to niezwykle ważne ze względu na zwalczanie chwastów, mineralizację resztek pożniwnych, a także poprawianą w tym procesie strukturę gleby.
Czytaj więcej
Nawet osoby niezwiązane z rolnictwem bez problemu rozpoznają pług. Może dlatego, że nierozerwalnie związane z nim słowo orka weszło do powszechnego użytku jako synonim najcięższej pracy. Lemiesz jest tą częścią pługa, która ma chyba najtrudniejsze zadanie do wykonania i najbardziej maszyny narażony jest na zużycie.
Czytaj więcej
Kiedy zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego pługa, na ogół pierwsze co przychodzi nam do głowy to dopasowanie rozmiaru pługa do mocy ciągnika. Nie jest to podejście błędne, ale też nie wyczerpuje ono listy kryteriów, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę. Zatem zastanówmy się jaki pług do ciągnika 75 KM wybrać?
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 114 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-11
Wszystko super
2024-03-07
Wszystko tak jak Bozia przekazała
pixel