Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Simmeringi

( ilość produktów: 225 )

Pierścień Simmera zwany simmeringiem jest często stosowanym uszczelniaczem. Jego zadanie polega na zapobieganiu wyciekowi środka smarnego z obudowy i jednocześnie zabezpieczeniu przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do wnętrza. Uszczelnia on przejście elementu obrotowego, wałka, przez obudowę.

Do czego służy simmering?

Uszczelnienie promieniowe wału, jakim jest simmering ma do wykonania trudne zadanie. Oczywiście jego funkcja jest dość jasna i precyzyjnie opisuje ją sama nazwa – uszczelniacz wału. Trudność polega na tym, że simmering musi jednocześnie zapewnić pełną szczelność w obu kierunkach i umożliwić obracanie się wałka. Już sam fakt obecności ruchomego elementu w tym układzie sprawia, że łatwo mogą wystąpić drobne nieszczelności. Jeżeli dołożymy do tego mogące pojawić się odchylenia od osi obracającego się wału, możemy sobie łatwo wyobrazić możliwe komplikacje.

Jak zbudowany jest simmering?

Simmeringi występują w bardzo wielu wariantach, jednak co do zasady ich konstrukcja jest podobna. Jest to pierścień z tworzywa, w większości wypadków usztywniony metalową wkładką. Zazwyczaj wyposażony jest on także w sprężynę poprawiającą przyleganie uszczelniacza do wału. Wariantowość budowy simmeringów polega na zróżnicowaniu kształtu w przekroju wzdłużnym. Pierścień Simmera może być wyposażony w dodatkowe wargi po obu stronach. W zależności od tego, czy znajdują się one wewnątrz, czy na zewnątrz, pełnią funkcję uszczelniająca lub przeciwpyłową.

Jak dobrać simmering?

Rodzaje simmeringów do poszczególnych zastosowań są określone przez producentów maszyn, czy konkretnych podzespołów. Zawsze warto tych zaleceń przestrzegać. Jednak czasami, szczególnie w przypadku starszych konstrukcji możemy pokusić się o pewne modyfikacje dotyczące rodzaju tworzywa, z jakiego simmering został wykonany. Niemniej należy w takim wypadku wziąć pod uwagę wymaganą w danym zastosowaniu wytrzymałość termiczna i chemiczną.
Wybierając simmering, trzeba sprawdzić, jakie powinien mieć wymiary. Charakteryzują go trzy podstawowe wielkości: średnica zewnętrzna i wewnętrzna pierścienia oraz wysokość. Kolejnymi kryteriami wyboru są wspomniane wyżej kształt i materiał, z którego wykonano simmering.

Dobre simmeringi

Jak już wspomnieliśmy na początku simmering pełni bardzo ważną i niełatwą rolę. Dlatego jego jakość ma kolosalne znaczenie. Jego niedomaganie będzie objawiało się wyciekiem, ale warto pamiętać, że nieszczelność może stanowić zagrożenie dla samej maszyny, gdyż umożliwia ono przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza. Sam proces wymiany simmeringów jest też zazwyczaj czasochłonny i kłopotliwy. Warto zatem wybierać simmeringi wysokiej jakości, produkowane przez wyspecjalizowane firmy.

Simmering ? gdzie kupić?

Mnogość wymiarów i typów simmeringów sprawia, że łatwo o dezorientację jednak znając wspomniane wyżej parametry simmeringu, jaki jest nam potrzebny, możesz łatwo dobrać uszczelniacz w naszym sklepie internetowym z częściami do maszyn rolniczych. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z załogą sklepu, która pomoże w dobraniu właściwego uszczelniacza.

https://www.aldomarket.pl/Jak-wymieniac-uszkodzone-lub-zuzyte-simmeringi-w-Ursusie-C-330-blog-pol-1666246049.html

https://www.aldomarket.pl/Jak-dobrac-uszczelniacz-przy-remoncie-ciagnika-blog-pol-1666680060.html

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 132 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
POLECAM
2024-03-25
Wszystko super. Polecam.
pixel