Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oleje i smary Kubota

( ilość produktów: 12 )

Oleje i smary Kubota

Oleje i smary są wymagane do sprawnego działania konkretnych układów części w pojazdach. Podczas pracy maszyny dochodzi do tarcia pomiędzy zespołami, które nie są idealnie gładkie. Szczególnie należy podkreślić, że układy pracują wzajemnie przy dużych prędkościach, co doprowadza do szybszej eksploatacji i stopniowego zniszczenia podzespołów wewnątrz. Rolę prewencyjną w tym przypadku pełni smar lub olej, które oddzielają jedną część od drugiej.

Jaki olej do ciągnika Kubota?

Jak już wspomniano powyżej, poszczególne partie maszyny pracują w środowisku dużych prędkości. Oprócz tego w środku zachodzą duże siły nacisku. Wszystkie te zależności powodują wzrost temperatury, a to jeszcze bardziej przyczynia się do zużycia. Odpowiedni środek smarny musi oddzielać dwa mechanizmy tworząc niegrubą warstwę ochronną pomiędzy nimi zwaną filmem olejowym, ma utrzymać się w miejscu smarowania nawet przy dużym nacisku i prędkości.

Jaki olej do silnika diesla Kubota?

Dobrze dobrany środek smarny nie powinien być zbytnio lepki, ponieważ jego nadmiar także może prowadzić do uszkodzenia.
Wyróżnia się oleje silnikowe, hydrauliczne oraz przekładniowe, stosowane w specjalnie przypisanych do nich częściach pojazdu.

Jaki olej do silnika Kubota?

Oleje zostały sklasyfikowane przez Society of Automotive Engineers w celu dobrania odpowiedniego oleju do maszyny podczas pory zimowej. Za symbol przyjęto SAE, które występuje wraz z oznaczeniami 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W. Liczby przed „w” indykują w jakich temperaturach można stosować olej – im niższy tym w mniejszych temperaturach. Po literze „w” dopisuje się liczby odpowiadające za funkcjonowanie oleju letniego – we większych olejach. Obecnie znaleźć można SAE 20, 30, 40, 50, 60. Analogicznie jak z olejami zimowymi – czym większa liczba, tym większa temperatura.

Innym sposobem identyfikacji olejów, bardziej efektywnym, jest identyfikacja przez normy nadane przez API (Amerykański Instytut Naftowy) i ICEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów silnika). Dzięki temu przypisaniu olei można stwierdzić, czy możliwe jest mieszanie olejów innych producentów.

Jaki olej hydrauliczny do Kubota?

W asortymencie naszego sklepu znaleźć można oleje przekładniowe i hydrauliczne marki Kubota. Klienci cenią również sobie oleje silnikowe Kuboty. Wśród nich są oleje z homologacjami takimi jak:

API CJ-4 / ACEA E9,
ACEA E7,
API CI-4/CH-4/SL,
API GL-5 / MIL.L.2105D,
API GL-4, -ISO 6743/4-HV,
DIN 51524 P.3-HVLP,
AFNOR NF 48 603
HV.

W ofercie znaleźć można również smary Kuboty służące do smarowania łożysk kulkowych, ślizgowych, tocznych, kół, przegubów i podwozia. Posiadają homologacje ISO 6743-9 : L-XBCEB 2 i DIN 51 502 : KP2K-25.

 

Smary Kubota

Poza konsystencją dostępne na rynku smary różnią się od siebie jakością i zastosowanymi dodatkami poprawiającymi ich właściwości. Mogą być to adhezyjne, inhibitory korozji czy dodatki przeciwzatarciowe. Produkty niższej klasy mogą być tych składników pozbawione lub zawierać ich ograniczone ilości, co będzie negatywnie wpływać na stopień ochrony smarowanych elementów. Dlatego warto sięgnąć po oryginalne smary Kubota zapewniające długowieczność zabezpieczanych detali.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 128 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-29
Fachowo szybko i sprawnie
2024-04-04
Wszystko zgodne z zamówieniem oraz miła obsluga
pixel