Odkładnie

( ilość produktów: 6 )

Odkładnice do pługa

Odkładnica (inaczej: odkładnia) to łączący się z lemieszem za pomocą słupicy (bardzo ważny!) element korpusu płużnego. Jego głównym zadaniem jest odwracanie i odkładanie do poprzednio wyoranej bruzdy skib, które zostały wcześniej podcięte przez lemiesz. Odkładanie skiby związane jest również z dokładnym kruszeniem oraz mieszaniem gleby, dlatego element ten w dużym stopniu decyduje o jakości orki. Nad odkładnicą umieszczany może być ponadto zgarniacz, który ma za zadanie zgarniać resztki pożniwne z powierzchni pola do bruzdy.

Odkładnica do pługa Kverneland – gwarancja efektywnej orki

Odkładnice do pługa dzielą się na cylindryczne, kulturalne (cylindroidalne), półśrubowe, śrubowe, pasmowe, romboidalne oraz ażurowe. To element w mocno narażony na zużycie. Co więc zrobić, kiedy odkładnica ulegnie uszkodzeniu i konieczna będzie jej wymiana? Wysokiej jakości odkładnice można znaleźć w naszej bogatej ofercie.
Właściwie działające elementy maszyny rolniczej umożliwiają wykonywanie wydajnej i bezpiecznej pracy. Element pługa, jakim jest odkładnica, w najprostszej wersji składa się z dwóch głównych części: piersi oraz skrzydeł. Najważniejszym elementem pracującym odkładnicy jest krawędź odcinająca. Wykonywana jest najczęściej z blachy ze stali węglowej lub węglowo-manganowej. Odkładnica do pługa konnego często wykonywana jest również z blachy pancernej, składającej się z trzech warstw. Wybór odpowiedniej odkładnicy przy remoncie pługa uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju i konstrukcji narzędzia, gatunku gleby w gospodarstwie, a także od celu wykonywania orki.

Odkładnice do pługa – technologia Kverneland

Oryginalne elementy pługów wykonywane są ze specjalnej stali, poddawanej obróbce cieplnej w unikalnej technologii Kverneland „Heat-Treated”. Dzięki temu do ich wyprodukowania potrzeba mniej stali więc są lżejsze przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej wytrzymałości. Przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie na udźwig, zmniejszone zużycie paliwa oraz zwiększoną żywotność pługa.
Dostępne w ofercie naszej hurtowni rolniczej odkładnice do pługa wyróżnia doskonała jakość oraz przystępne ceny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z katalogiem odkładnic do pługa Kverneland, które z powodzeniem można dopasować do warunków glebowych występujących w gospodarstwie. Nasi doświadczeni specjaliści udzielą niezbędnych informacji. Wyróżnia nas nie tylko fachowa obsługa, ale również szybka wysyłka i nowoczesne metody płatności. Oferowane części do pługa produkowane są z wysokiej jakości stali, która zapewnia im znacznie dłuższy czas eksploatacji. Postaw na oferowane przez nas produkty i ciesz się bezawaryjną pracą pługa!

Odkładnice do pługów Kverneland

W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości odkładnice do pługa. Oferta obejmuje zarówno odkładnice lewe, jak i prawe. Powyżej prezentujemy katalog dostępnych odkładnic (odkładni).

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 35 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-20
wszystko ok polecam
2023-01-04
Wszystko sprawnie, szybko! Polecam tego sprzedawcę
pixel