Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wymiana oleju w Ursusie C-360

2023-01-30

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że ciągniki Ursus C-360 na stałe wpisały się w krajobraz Polskich gospodarstw. Choć upływ czasu oczywiście redukuje liczbę tych maszyn pracujących w polu, to nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miały zniknąć całkowicie. Dlatego przypomnijmy sobie, jakim regułom podlega wymiana oleju w Ursusie C-360.

Jak często należy wymieniać olej w ciągniku Ursus C-360?

Ursus C-360 charakteryzuje się nieskomplikowanymi, ale trwałymi rozwiązaniami technicznymi. Gdy opracowywano konstrukcje tych maszyn niemal wszystkie naprawy i remonty, a już na pewno czynności obsługowe rolnicy wykonywali samodzielnie.

Właśnie tej samodzielności i staranności przeprowadzanych prac sześćdziesiątki zawdzięczają swoją długowieczność. Jednym z kluczowych elementów dbania o ciągnik rolniczy jest wymiana oleju silnikowego. Więc, jak często należy wymieniać olej w ciągniku Ursus C-360?

Instrukcja obsługi z 1983 roku jednoznacznie wskazuje częstotliwość wymiany oleju silnikowego w Ursusie C-360. Olej w sześćdziesiątce wymieniamy co 200 motogodzin. Warto jednak pamiętać, że w przypadku mniejszych przebiegów, olej w ciągniku wymieniamy raz w roku.

Jaki olej do silnika Ursus C360?

Cytowana wyżej instrukcja wskazuje olej Superol CA SAE 30. Jest to jednak informacja zdeaktualizowana, gdyż oleje klasyfikowane jako CA są przestarzałe. Możemy wiec sięgnąć po produkt nowszej generacji, olej Superol CC SAE 30.

Można zastosować także oleje silnikowe 15W-40, a jeśli planujemy używanie ciągnika zimą sprawdzi się też 10W-40. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć rady obsługi sklepu.

Czy konieczne jest stosowanie specjalnego oleju do ciągnika Ursus C-360?

Przeglądając fora internetowe, można natknąć się na pytania typu, czy konieczne jest stosowanie specjalnego oleju do ciągnika Ursus C-360? Sześćdziesiątka nie jest nadzwyczajną maszyną wymagająca specjalnego oleju. Tak jak wszystkie inne ciągniki potrzebuje jedynie oleju dopasowanego do wspomnianych wyżej wymagań silnika.

Ile oleju potrzeba do wymiany w ciągniku Ursus C-360?

Planując wymianę oleju silnikowego w Ursusie C-360 poza ustaleniem, jaki olej wybrać powinniśmy wiedzieć ile oleju wchodzi do silnika Ursusa C-360. Do wypełnienia miski olejowej sześćdziesiątki będziemy potrzebować 10 l oleju.

Ile kosztuje olej silnikowy do Ursusa C-360?

Ta nieznaczna ilość oleju może być pewną sugestią dotyczącą jego wyboru. Kiedy zastanawiamy się, ile kosztuje olej silnikowy do Ursusa C-360, warto zwrócić uwagę na fakt, że przy zakupie 10 litrów różnice w cenie jednostkowej nie mają dużego znaczenia. Dlatego lepiej wybierać produkty wysokiej jakości oferowane przez sprawdzonego dostawcę.

Czy wymiana filtra oleju jest konieczna podczas wymiany oleju w ciągniku Ursus C-360?

Wymiana oleju silnikowego to moment, w którym obowiązkowo wymieniamy także filtr oleju. Dobrze też w tym samym terminie zająć się filtrem paliwa i powietrza. Równie często pojawia się w dyskusjach dylemat, dotyczący terminu wymiany oleju przekładniowego.

Czy olej w skrzyni biegów ciągnika Ursus C-360 należy wymieniać w tym samym czasie co olej silnikowy?

Właściciele Ursusów C-360 często zastanawiają się, czy olej w skrzyni biegów powinni wymieniać z tą samą częstotliwością co olej silnikowy. Jednak olej w skrzyni to osobna historia. Olej przekładniowy w Ursusie C-360 wymieniamy co 1600 mth, jednak nie rzadziej niż raz na dwa lata. Częstotliwość wymiany oleju w skrzyni jest więc zupełnie inna niż w silniku.

Jakie są objawy braku oleju w silniku?

Całkowity brak oleju to raczej sytuacja ekstremalna, która z pewnością będzie sygnalizowana przez odpowiedni wskaźnik. Jednak mniejsze ubytki mogą nie dawać objawów. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan oleju w ciągniku.

Jak sprawdzić stan oleju w C360?

Każdy operator powinien wiedzieć, jak sprawdzić stan oleju w C360. Prętowy wskaźnik poziomu oleju znajduje się po lewej stronie silnika. Poziom oleju sprawdzamy, gdy ciągnik stoi poziomo i mamy pewność, że od wyłączenia silnika minęło wystarczająco dużo czasu, by cały olej spłynął do miski.

Jaki powinien być poziom oleju w silniku?

Różne okoliczności mogą sprawić, że pomiędzy planowymi wymianami oleju, środka smarnego w silniku ubędzie i trzeba go niezwłocznie uzupełnić. Jaki powinien być poziom oleju w silniku? Należy utrzymywać poziom oleju dochodzący do górnej rysy na bagnecie. W czasie sprawdzania poziomu nie wkręcamy wskaźnika.

Jak prawidłowo wymienić olej w ciągniku Ursus C-360?

Omówmy zatem pokrótce samą wymianę oleju w Ursusie C-360. W tym celu wystarczy odkręcić korek spustowy. Znajduje się on na boku miski olejowej po prawej stronie silnika. Gdy ten etap mamy za sobą wkręcamy korek na miejsce i wlewamy nowy olej przez otwór wlewowy, który znajduje się po prawej stronie silnika, tuż przy sprężarce. Oczywiście w tym samym czasie wymieniamy filtr oleju.

Czy trzeba specjalnie przygotować ciągnik do wymiany oleju?

Często rolnicy zastanawiają się, czy trzeba specjalnie przygotować ciągnik do wymiany oleju? Warto pamiętać by silnik był rozgrzany, a ciągnik stał na poziomej powierzchni. Pozwoli to na szybki spuszczenie całego zużytego oleju.

Gdzie kupić olej silnikowy do Ursusa C-360?

Na pytanie, gdzie kupić olej silnikowy do Ursusa C-360, odpowiadamy jednoznacznie – oleje i filtry kupuj na aldomarket.pl. Nasz internetowy sklep z częściami do maszyn rolniczych oferuje pełny asortyment środków smarnych w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo organizujemy promocje i wyprzedaże, dzięki którym możesz zaoszczędzić znaczne kwoty. Zamówiony towar wysyłamy błyskawicznie, a jeśli wcześniej potrzebujesz rady dotyczącej doboru produktów, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

 

 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
2024-03-07
Wszystko super, sprawnie, szybko. Paczki dobrze zabezpieczone. Polecam
pixel