Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Akumulatory

( ilość produktów: 38 )

Akumulator w ciągniku rolniczym, podobnie jak w innych pojazdach czy maszynach, ulega naturalnemu zużyciu. Oczywiście żywotność akumulatora w ciągniku rolniczym może być różna. Zależy zarówno od parametrów i jakości samej baterii, jak i sposobu eksploatacji. W naszym internetowym sklepie z częściami do maszyn rolniczych znajdziesz doskonałe akumulatory do ciągników różnych typów.

Na co zwrócić uwagę kupując akumulator do ciągnika rolniczego?

Kupując nowy akumulator do ciągnika rolniczego czy samochodu warto sprawdzić, jakie powinien mieć on parametry, by pracował właściwie i długo służył. Akumulatory różnią się od siebie zarówno cechami fizycznymi jak i specyfikacją techniczną. Do kluczowych parametrów akumulatora należą napięcie, pojemność i prąd rozruchowy.

Co oczywiste akumulator powinien mieć wymiary odpowiadające miejscu, jakie na niego przeznaczono w konstrukcji pojazdu czy maszyny. Warto także zwrócić uwagę na jego biegunowość.

Biegunowość akumulatora

Ta z pozoru błaha cecha akumulatora w rzeczywistości jest bardzo istotna. Bowiem na ogół przewody służące do podłączenia akumulatora do instalacji elektrycznej są dość krótkie. W efekcie podłączenie akumulatora, który ma zaciski umieszczone inaczej niż w oryginalnej konstrukcji, będzie wymagało przeróbek instalacji. Aby tego uniknąć, sprawdzajmy, po której stronie nowy akumulator ma zacisk dodatni.

Jaka pojemność akumulatora do ciągnika?

Pojemność akumulatora jest niewątpliwie parametrem kluczowym. Powinna ona być adekwatna do zapotrzebowania ciągnika, samochodu, czy maszyny. Jej wartość wyrażona jest w amperogodzinach (Ah).

Akumulatory 12 V do ciągników rolniczych

Nie mniej ważnym, a może nawet najważniejszym parametrem akumulatora jest jego napięcie. Co zrozumiałe, musi ono być zgodne z resztą instalacji elektrycznej. Najczęściej stosowane napięcie akumulatora w ciągnikach rolniczych i samochodach to 12 V, ale nie jest to jedyna możliwość.

Akumulatory 6 V do ciągników rolniczych

Niektóre ciągniki rolnicze, pomimo iż mają 12 V instalację elektryczną, wymagają zastosowania akumulatorów o napięciu 6 V. Kluczowa jest tu liczba mnoga w odniesieniu do baterii. W takim wypadku konstrukcja ciągnika przewiduje użycie dwóch akumulatorów o napięciu 6 V. Połączone szeregowo finalnie dają napięcie zgodne z resztą instalacji, czyli 12 V. Z takim rozwiązaniem możemy się spotkać między innymi w Ursusach C-330 czy C-360.

Akumulatory 24 V do ciągników rolniczych

Akumulatory o napięciu 24 V powszechnie stosowane są w samochodach ciężarowych. W tej gamie pojazdów jest to standard, ale sporadycznie zdarzają się też ciągniki rolnicze wyposażone w instalacje 24 V.

Internetowy sklep z akumulatorami

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów akumulatorów dostępnych od ręki. Dobierając dostawców, dbamy, aby jakość sprzętu w naszej ofercie była najwyższa, ale nie zapominamy, jak istotna jest cena.

 

Żywotność akumulatora w ciągniku rolniczym

Akumulator jest niezwykle istotnym podzespołem odpowiedzialnym za rozruch silnika. Jednak jego niedomaganie może być zauważalne także w czasie pracy. W zależności od konkretnego modelu akumulatora żywotność może wynosić od 3 do 6 lat. Warto pamiętać, że jest to parametr bardzo płynny. Zarażają się bowiem odchylenia od tych wartości i to w obu kierunkach.
Konieczność wymiany akumulatora po czasie krótszym niż 3 lata może jednak wskazywać na niewłaściwą eksploatację i w takim wypadku warto sprawdzić choćby parametry ładowania. Problemy z akumulatorem częściej też występują w przypadku ciągników używanych sporadycznie, np. tylko kilka razy w roku.

https://www.aldomarket.pl/Jak-dobrac-akumulator-do-ciagnika-blog-pol-1666166636.html

https://www.aldomarket.pl/Jakie-akumulatory-do-ciagnikow-Ursus-blog-pol-1666678999.html

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-04
Wszystko zgodne z zamówieniem oraz miła obsluga
2024-03-11
Wszystko super
pixel