Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pasze dla bydła

( ilość produktów: 82 )

Hodowla bydła mięsnego wymaga racjonalnego żywienia. Sklep internetowy aldomarket.pl oferuje klientom pasze dla bydła o bardzo dobrej wartości pokarmowej. Dostępne w naszej ofercie gotowe pasze dla bydła wyróżnia wysoka jakość, o czym świadczą liczne pozytywne opinie

Pasze dla bydła

Zapotrzebowanie na pasze dla bydła odgrywa istotną rolę w hodowli. Gotowe pasze dla bydła powinny zawierać łatwo przyswajalne przez organizm składniki. W paszach pełnoporcjowych dla bydła nie powinno zabraknąć białka, węglowodanów, witamin i minerałów.  

Jakie są rodzaje pasz dla bydła?

Pasze dla bydła dzieli się na pasze treściwe oraz na pasze objętościowe: dla bydła soczyste i suche. Jeśli chodzi o cielęta, krowy ras mięsnych oraz krowy mleczne, warto podawać im pasze specjalistyczne, do których zalicza się mieszanki przemysłowe i premiksy.

Pasza objętościowa – soczysta i sucha

Do pasz objętościowych soczystych zalicza się zielonki, kiszonki, rośliny okopowe, a także produkty uboczne przemysłu rolno-spożywczego. Pasze objętościowe suche stanowi natomiast siano oraz słoma. Stosuje się je w zimowym żywieniu bydła.

Co to jest pasza treściwa i co wchodzi w skład pasz treściwych?

Pasze treściwe charakteryzują się wysoką koncentracją energii i składników pokarmowych w małej objętości. W skład pasz treściwych wchodzą m.in. ziarna zbóż, które są cennym źródłem węglowodanów, a także nasiona roślin strączkowych. Skład pasz treściwych uzupełniają śruty poekstrakcyjne.

Pasze pełnoporcjowe dla bydła

Ważną rolę w żywieniu odrywają pasze pełnoporcjowe dla bydła mlecznego i mięsnego. To produkty zawierające składniki niezbędne do otrzymania zadowalających wyników produkcji, które jednocześnie zapewniają zwierzętom dobrą kondycję zdrowotną.  

Pasza mączna

W żywieniu bydła ważną rolę odgrywają też pasze mączne. To pasze energetyczne dla bydła, które bogate są również w białko. Podawane bydłu pasze mączne wpływają korzystnie m.in. na mięśnie i tkanki łączne.

Pasza mineralna

Mineralne pasze dla bydła zapewniają optymalne uzupełnienie dawek pokarmowych w cenne minerały i witaminy, które mają korzystny wpływ na zachodzące w organizmie przemiany metaboliczne.

Klasyfikacja pasz dla bydła – mieszanki przemysłowe, premiksy

Wyróżnia się również mieszanki paszowe dla bydła oraz premiksy. W zależności od potrzeb stosuje się je jako pasze wysokobiałkowe dla bydła lub pasze wysokoenergetyczne dla bydła. Są doskonałym uzupełnieniem diety w białko, węglowodany oraz witaminy i minerały.

Jakie pasze dla bydła mięsnego?

Bardzo ważne jest prawidłowe żywienie bydła mięsnego. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na pasze dla bydła mięsnego, zależy ono od intensywności opasu, a także od wydajności, wieku i masy ciała.    Żywienie jałówek mięsnych już od pierwszego roku życia powinno być dość intensywne. Warto tutaj postawić na pasze objętościowe soczyste, a okresowo również treściwe.

Jakie pasze dla bydła opasowego?

Opas (bydło opasowe) wymaga odpowiedniego systemu żywienia. W przypadku opasów stosuje się m.in. pasze treściwe dla bydła opasowego. Szczególnie ważne są ziarna zbóż, nasiona strączkowych oraz śruty poekstrakcyjne.

Jaką paszę wybrać?

Wybór paszy dla bydła uzależniony jest m.in. od wieku zwierzęcia, płci, wielkości przyrostów dobowych oraz od kierunków użytkowania. Inne stosuje się pasze dla cieląt, a jeszcze inne pasze dla krów mlecznych – ważne są odpowiednio dobrane pod względem składu pasze dla bydła mlecznego. Ekonomicznym sposobem żywienia mogą okazać się koncentraty dla krów mlecznych i opasów, które oferuje sprawdzony producent. Dla młodego bydła polecane są z kolei preparaty mlekozastępcze dla cieląt.   

Gdzie kupić paszę dla bydła?

Jako dystrybutor produktów żywnościowych dla zwierząt hodowlanych prowadzimy sprzedaż wysokiej jakości pasz dla bydła. Nasz sklep internetowy oferuje zbilansowane pasze, które dostarczają optymalną ilość składników odżywczych.

Ceny pasz dla bydła

Koszt pasz dla bydła zależy m.in. od ich składu, a także od wielkości opakowań, poza tym cena zależy od producenta i miejsca zakupu. Warto sprawdzać promocje i wyprzedaże, z których można kupić tanie pasze dla bydła.    

Pasze bez modyfikacji GMO

W żywieniu zwierząt pasze bez GMO to produkty, które są wolne od surowców poddanych modyfikacjom genetycznym. Tego rodzaju pasze są specjalnie oznakowane – w postaci znaku graficznego „bez GMO” w kolorze białym i zielonym.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 136 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
Jestem bardzo zadowolona z tej zakupionej paszy jest znaczna poprawa Obsługa bardzo miła po prostu super
2024-05-26
Szybko i sprawnie polecam
pixel