Filtry powietrza

( ilość produktów: 17 )

Filtry powietrza do ciągnika w aldomarket.pl

Filtrowanie powietrza odgrywa ważną rolę, szczególnie w trudnych warunkach polowych. Dlatego nie warto zapominać o terminowej wymianie, a wybierając filtr powietrza do ciągnika, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jego jakość.

Po co jest filtr powietrza do ciągnika?

Silnik spalinowy potrzebuje do pracy mieszanki paliwowo-powietrznej. Powietrze zasysane z otoczenia jest zanieczyszczone przez pyły, dlatego wymaga filtracji. Niewystarczający jej stopień sprawia, że do silnika dostają się zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do uszkodzeń między innymi tłoków czy turbiny.

Suchy filtr powietrza do ciągnika

Jak działa filtr powietrza? We współczesnych konstrukcjach stosuje się suchy filtr. Filtry te mają różną budowę i wymiary. Możemy spotkać filtry powietrza w kształcie walca, płaskie czy owalne. Najczęściej materiał separujący zanieczyszczenia formowany jest na kształt harmonijki. Ma to na celu zwiększenie powierzchni filtrującej. Dobre filtry separują nawet najmniejsze drobiny, zapewniając jednocześnie doprowadzenie do jednostki napędowej potrzebnej ilości powietrza. W celu zapewnienia najwyższej dokładności na ogół filtracja jest podzielona na dwa etapy. W takim wypadku odpowiadają za nią filtr zewnętrzny i wewnętrzny.

Dobry filtr powietrza

Kupując filtr powietrza do ciągnika rolniczego, pamiętaj nie tylko o dopasowaniu wkładu do modelu maszyny, ale także o wybraniu produktu wysokiej jakości. Od dokładności oczyszczania powietrza trafiającego do silnika zależy jego trwałość. Jest więc to niezwykle ważny element dbania o maszynę. Wybieraj filtry powietrza renomowanych producentów i kupuj u sprawdzonych dostawców. Kupuj w aldomarket.pl. Filtry powietrza dostępne są od ręki, a dostawy szybkie i terminowe. No i nie musisz się martwić o ceny.

Kiedy i jak wymienić filtr powietrza?

Rolnicy często zastanawiają się, jak często wymieniać filtr powietrza? Z jednej strony często przyjmuje się zasadę, że wymiana filtra powietrza powinna następować z tą samą częstotliwością co olej silnikowy. Trzeba jednak pamiętać, że ciągniki pracują w różnych warunkach, a przede wszystkim w odmiennym stopniu zapylenia. Dlatego poza częstotliwością, jaką wskazał producent, warto zwrócić uwagę na stan zbrudzenia filtra i jeśli to potrzebne, reagować szybciej.

Filtry do maszyn rolniczych

Potrzebny Ci filtr powietrza do ciągnika, filtry powietrza do maszyn czy może inne filtry rolnicze? Wszystko to oferuje na sprzedaż nasz sklep internetowy. Szeroki wybór filtrów powietrza to jedynie cześć tego, co nasz sklep może zaproponować. Wysokiej jakości części do maszyn rolniczych dostępne są u nas od ręki, a cennik pozytywnie zaskakuje. Do tego jeszcze organizujemy wyprzedaże i promocje. Wszystko po to by cena była jeszcze korzystniejsza. Szeroka oferta, doskonałe opinie i świetna obsługa to nasze znaki rozpoznawcze.

Czytaj też:

https://www.aldomarket.pl/Jak-dbac-o-silnik-w-Ursusie-C-360-blog-pol-1659284635.html

https://www.aldomarket.pl/Remont-ciagnika-drugie-zycie-starego-Ursusa-blog-pol-1659695353.html

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 46 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-01
Wszystko w porządku. Szybka wysyłka, towar zgodny z opisem.
2023-01-27
Szybko, wygodnie i na temat :)
pixel