Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Filtry kabinowe

( ilość produktów: 4 )

Filtry kabinowe do maszyn rolniczych

Filtr kabinowy zapewnia odpowiednią jakość powietrza w kabinie ciągnika rolniczego. Jest niezbędny dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa pracy operatora. Filtry z węglem aktywnym są szczególnie ważne podczas wykonywania zabiegów z użyciem środków ochrony roślin.

Filtry kabinowe do ciągników rolniczych – jak działa filtr kabinowy?

Filtr przeciwpyłkowy, niezależnie od rodzaju maszyny czy pojazdu, w jakim jest zainstalowany, ma jedno zadanie, oczyścić powietrze wtłaczane do wnętrza przez układ wentylacji czy klimatyzacji. Taki Filtr składa się z kilku warstw filtrujących. Każda z nich odpowiada za inny rodzaj zanieczyszczeń. Wśród cząstek, które zatrzymają się na filtrze kabinowym, są pyłki roślin, kurz, sadza, drobnoustroje, a nawet pyły PM 10 i PM 2,5. W przypadku ciągnika rolniczego zastosowanie odpowiednich filtrów chroni operatora przed szkodliwym wpływem środków chemicznych w czasie wykonywania oprysków.

Kiedy wymienić filtr kabinowy?

Jak dbać o filtr kabinowy? Trzeba go regularnie wymieniać. Jak często wymieniać filtr kabinowy? Minimalna częstotliwość wymian zawsze określa producent pojazdu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w odróżnieniu od filtra w samochodzie osobowym, filtr przeciwpyłkowy w maszynie rolniczej narażony jest na pracę w warunkach silnego zapylenia. Dzieje się tak szczególnie podczas żniw czy prac uprawowo-siewnych na suchej glebie. Dlatego wymiana filtra kabinowego ciągniku rolniczym może być potrzebna znacznie częściej. Objawami zapchanego filtra mogą być nieprzyjemne zapachy wydobywające się z kratek wentylacyjnych, obniżona wydajność nawiewu lub zaparowane szyby po uruchomieniu wentylatora.

Dobry filtr kabinowy do ciągnika rolniczego

W naszym sklepie oferujemy najwyższej jakości filtry kabinowe do ciągników rolniczych. Zapewniają one operatorowi właściwą jakość powietrza, więc także wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy. Wkłady filtra kabinowego w naszym internetowym sklepie z częściami do maszyn rolniczych są wysokiej jakości, dlatego wspierają żywotność elementów układu klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu materiałów, które nie chłoną wilgoci, filtry długo zachowują swoje właściwości i pomagają zapobiegać rozwojowi grzybów w układzie wentylacyjno-klimatyzacyjnym.

 

 

Gdzie kupić filtr przeciwpyłowy?

Nasz sklep internetowy prowadzi sprzedaż części do maszyn rolniczych. Oferta obejmuje szeroki wybór filtrów kabinowych, inne filtry rolnicze wysokiej jakości oraz różnorodne części do ciągników dostępne od ręki. Sklep Aldomarket.pl ma doskonałe opinie, atrakcyjny cennik, a promocje i wyprzedaże sprawiają, że cena jest jeszcze korzystniejsza.

Czytaj również:

https://www.aldomarket.pl/Kiedy-wymienic-filtr-kabinowy-blog-pol-1651073416.html

https://www.aldomarket.pl/Jak-wymienic-filtr-kabinowy-w-ciagniku-Kubota-blog-pol-1650981475.html

Zobacz również: Filtry kabinoweFiltry olejuFiltry hydrauliczneFiltry paliwaFiltry powietrzaFiltry pompy AdblueFiltry do ciągników UrsusFiltry do ciągników Zetor.

W naszym sklepie mamy także: Części do ciągników, Części do maszyn rolniczychOleje i smary, Agregaty prądotwórcze, Akumulatory, Myjki ciśnieniowe, Folie, Zaczepy, Łożyska, SimmeringiPasze dla zwierząt Sucha karma dla psów

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
2024-03-11
Wszystko super
pixel