Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pługi i części do pługów

Dobranie odpowiedniego pługa do możliwości ciągnika decyduje o efektywności pracy oraz wpływa na ekonomiczność zarówno samego zabiegu, jak i kosztów utrzymania maszyn w należytym stanie. Dlatego też powinna być to decyzja starannie przemyślana, a o jej słuszności decyduje wiele czynników. Przyjrzyjmy się im.
Czytaj więcej
Odkładnica, lub inaczej odkładnia, to jedna z kluczowych części pługa. Ten element odpowiedzialny jest za odwrócenie i rozdrobnienie skiby odciętej przez lemiesz. Jest to niezwykle ważne ze względu na zwalczanie chwastów, mineralizację resztek pożniwnych, a także poprawianą w tym procesie strukturę gleby.
Czytaj więcej
Nawet osoby niezwiązane z rolnictwem bez problemu rozpoznają pług. Może dlatego, że nierozerwalnie związane z nim słowo orka weszło do powszechnego użytku jako synonim najcięższej pracy. Lemiesz jest tą częścią pługa, która ma chyba najtrudniejsze zadanie do wykonania i najbardziej maszyny narażony jest na zużycie.
Czytaj więcej
Kiedy zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego pługa, na ogół pierwsze co przychodzi nam do głowy to dopasowanie rozmiaru pługa do mocy ciągnika. Nie jest to podejście błędne, ale też nie wyczerpuje ono listy kryteriów, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę. Zatem zastanówmy się jaki pług do ciągnika 75 KM wybrać?
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 125 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-25
Wszystko super. Polecam.
2024-03-11
Wszystko super
pixel