Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oleje i smary

( ilość produktów: 163 )

Środki smarne do ciągników i maszyn rolniczych

Oleje do ciągników rolniczych, ale także do innych maszyn rolniczych muszą być zaprojektowane do działania pod niesłychanymi obciążeniami. Maszyny rolnicze pracują wyjątkowo intensywnie często w ekstremalnych warunkach. Dlatego potrzebują specjalistycznych olejów przygotowanych z myślą o specyfice tej branży. Naszym klientom oferujemy produkty najwyższej jakości renomowanych światowych marek Kubota i Fuchs.

Olej do ciągnika rolniczego

Maszyny rolnicze wymagają szczególnej dbałości ze względu na specyfikę pracy. Wszelkie oleje stosowane w rolnictwie powinny spełniać wysokie standardy jakościowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku nowoczesnych, technologicznie zaawansowanych maszyn. W naszej ofercie znajdują się wszelkie typy olejów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania maszyn rolniczych, w tym oleje silnikowe do ciągników rolniczych, oleje hydrauliczne czy oleje przekładniowe do ciągników rolniczych, oraz inne środki smarne.

Olej silnikowy do traktora – wymiana

Olej do ciągnika to produkt wysokospecjalistyczny, przystosowany do dużych obciążeń i wielogodzinnej pracy, a co za tym idzie wysokich temperatur. Nie oznacza to jednak, że jest niezniszczalny. Oleje stosowane w maszynach rolniczych, podobnie jak choćby w samochodach osobowych, wymagają cyklicznej kontroli poziomu i okresowych wymian. Niedotrzymanie zalecanych terminów wymiany oleju skutkuje pracą maszyny z niedostatecznym smarowaniem olejem pozbawionym już swoich właściwości, często niosącym ze sobą drobiny metalu z trących o siebie części. Wszystko to prowadzi do ograniczenia żywotności sprzętu, a z czasem do awarii.

Jaki olej do ciągnika?

Oleje do traktorów Kubota to produkty zapewniające długą żywotność silnika i innych układów ciągnika wymagających smarowania. Efektywnie zmniejszają tarcie, zapewniając maksymalną wydajność maszyny. Po zakończeniu pracy pozostawiają na częściach film zabezpieczający je przed korozją, co ma szczególne znaczenie przy dłuższych przestojach po zakończeniu sezonu. Olej Kubota skutecznie odprowadza do filtrów zanieczyszczenia pojawiające się w smarowanych układach, przez co chroni wszelkie ruchome części przed przedwczesnym zużyciem. Wybierz oleje Kubota – specjalistyczne produkty dla wymagających klientów.

Smary do maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze wyposażone są w szereg elementów wymagających regularnego smarowania. Instrukcja każdej maszyny zawiera szczegółowy wykaz tych części i podaje także częstotliwość przeprowadzania tej czynności. Warto zwrócić uwagę na fakt, że cykle smarowania są różne dla poszczególnych elementów, a o tym, jak często powinniśmy to robić, nie decyduje kalendarz, a przepracowane godziny.

Częstotliwość smarowania

Oczywiście kluczowe w tej kwestii są wytyczne producenta. Nie zapominajmy jednak o specyficznych warunkach pracy w rolnictwie. Z pewnością w instrukcji dotyczącej smarowania elementów ruchomych znajdziemy czas, wyrażony w godzinach pracy, po jakim należy przeprowadzić operację smarowania. Niemniej powinniśmy wziąć pod uwagę także natężenie czynników mogących negatywnie wpływać na smarowany element. Może to być zwiększone zapylenie czy sytuacje, które mogły doprowadzić do wypłukania części smaru. Tak więc powinniśmy trzymać się zaleceń producenta, ale także obserwować warunki stan środka smarnego na ruchomym elemencie.

Jak dobrać smar?

Podobnie jak w przypadku częstotliwości, zalecenia dotyczące rodzaju smaru z pewnością znajdziemy w materiałach producenta naszej maszyny. Jeżeli z jakichś powodów nie możemy dotrzeć do tych informacji, w większości przypadków możemy śmiało przyjąć ogólne zalecenia dotyczące maszyn rolniczych. Na ogół możemy zastosować smary uniwersalne, na przykład smary Kubota. Dzięki temu, że przewidziane są one do pracy w układach o wysokim obciążeniu, sprawdzą się w większości zastosowań rolniczych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę klasę konsystencji smaru, aby był on efektywny w tym konkretnym zastosowaniu.

 

 

 

Gdzie kupić środki smarne do maszyn rolniczych?

Nasz sklep internetowy prowadzi sprzedaż części do maszyn rolniczych. Oferta obejmuje także materiały eksploatacyjne, w tym oleje do ciągników rolniczych. Szeroki wybór, doskonałe ceny, szybka dostaw i fachowe doradztwo to nasze znaki rozpoznawcze. Nasz sklep rolniczy organizuje wyprzedaże i promocje, abyś mógł kupić części i oleje do ciągnika na jeszcze lepszych warunkach. Opinie naszych klientów jednoznacznie to potwierdzają, kupuj części rolnicze na aldomarkt.pl.

https://www.aldomarket.pl/Wymiana-oleju-w-Ursusie-C-360-blog-pol-1675072290.html

Zobacz również: Filtry kabinowe, Filtry oleju, Filtry hydrauliczne, Filtry paliwa, Filtry powietrza, Filtry pompy Adblue, Filtry do ciągników Ursus, Filtry do ciągników Zetor.

W naszym sklepie mamy także: Części do ciągników, Części do maszyn rolniczychOleje i smary, Agregaty prądotwórcze, Akumulatory, Myjki ciśnieniowe, Folie, Zaczepy, Łożyska, SimmeringiPasze dla zwierzątSucha karma dla psów

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 136 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
szybka i sprawna wysyłka
2024-04-02
Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
pixel