Agregaty prądotwórcze
( ilość produktów: 11 )Powodów, by kupić agregat prądotwórczy, jest wiele. Choć przerwy w dostawach energii elektrycznej są coraz rzadsze, to nadal się zdarzają. Często bowiem infrastruktura dostawców prądu na terenach wiejskich jest nadgryziona zębem czasu. Okresowe przerwy w dostępie do energii mogą nieść poważne konsekwencje dla gospodarstw, które potrzebują jej do prawidłowego funkcjonowania, dlatego warto być przygotowanym na takie sytuacje.
Agregat prądotwórczy do gospodarstwa rolnego
O ile w przypadku rolnika prowadzącego wyłącznie uprawy polowe krótkotrwałe odcięcie od dostaw prądu można zwyczajnie przeczekać, to w przypadku działalności hodowlanej taka przerwa może nieść poważne konsekwencje i wiązać się z poważnymi stratami. Podobnie jest w przypadku upraw pod osłonami, sadowników czy właścicieli innych plantacji wymagających nawadniania. Jeżeli wykorzystujemy do naszej działalności urządzenia zasilane energią elektryczną, powinniśmy mieć możliwość czasowego uniezależnienia się od dostaw energii z sieci.
Agregat prądotwórczy – jaki wybrać?
Rodzaj i parametry takiego sprzętu powinniśmy dobrać do specyfiki prowadzonej działalności, a w szczególności do obciążenia, jakie będzie musiał udźwignąć agregat prądotwórczy w przypadku odłączenia gospodarstwa od dostaw z elektrowni. Po pierwsze powinniśmy zsumować zapotrzebowanie na energię wszystkich urządzeń, jakie będziemy musieli zasilać z agregatu. Niedoszacowana moc agregatu sprawi, że nie spełni on swojej roli w krytycznej sytuacji. Warto też rozważyć możliwość zakupu dwóch lub nawet kilku agregatów prądotwórczych o mniejszej mocy. Jest to dobre rozwiązanie kiedy sprzęty zasilane energią elektryczną są oddalone od siebie, a w szczególności gdy podłączone są do oddzielnych instalacji (np. gdy prowadzimy działalność rozrzuconą na dużym obszarze).
Rodzaje agregatów prądotwórczych
Na rynku znajdują się generatory prądu wielu typów. Podstawowa klasyfikacja opiera się o rodzaj paliwa. Z reguły te o największe zasila silnik diesla, ale bez problemu znajdziemy także agregat benzynowy. Druga kwestia to podział agregatów na stacjonarne i przenośne. Te pierwsze mogą być na stałe podłączone do naszej instalacji i wyposażone w system automatycznego uruchomienia w przypadku braku zasilania z sieci. To rozwiązanie rekomendowane do gospodarstw, w których zasilanie urządzeń jest kluczowe dla ich funkcjonowania i jakiekolwiek przerwy w pracy są niedopuszczalne. Jeżeli nie jesteś pewny, na co się zdecydować, nasi doradcy pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie.