Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt / mleko dla cieląt

( ilość produktów: 8 )

Dostarczanie cielętom niezbędnych składników pokarmowych warunkuje ich prawidłowy wzrost i rozwój, a także wpływa korzystnie na ich przyszłą produkcyjność. Preparaty mlekozastępcze dla cieląt powinny być jak najlepszym substytutem mleka krowiego. W tej kategorii znaleźć można wysokiej jakości mleko zastępcze dla cieląt odgrywające istotną rolę w odchowie zwierząt.  

Preparat mlekozastępczy dla cieląt

Mleko dla cieląt powinno zawierać komponenty zapewniające wysoką strawność produktu i zdrowy odchów, a także wysokie przyrosty masy ciała. Bardzo ważna jest zawartość białka ogólnego oraz źródło jego pochodzenia. Ważnym składnikiem jest również tłuszcz surowy i włókno ogólne oraz odpowiednie proporcje witamin i minerałów.

Zalety preparatów mlekozastępczych dla cieląt

Pierwsze tygodnie życia cieląt to szczególnie ważny okres rozwoju, w którym należy zadbać o utrzymanie ich w dobrej kondycji. Warto zapewnić optymalny wzrost cielęcia i prawidłowy rozwój żwacza. W osiągnięciu tych celów pomóc może preparat mlekozastępczy dla cieląt. Inną ważną zaletą preparatu mlekozastępczego jest powstrzymywanie rozwoju patogennych bakterii w układzie pokarmowym. 

Kiedy stosować preparaty mlekozastępcze dla cieląt?

Przez pierwsze 3-4 dni po urodzeniu pokarmem cieląt jest siara, czyli pierwsze mleko matki. Dobra siara powinna mieć kremowy kolor, poza tym powinna być gęsta. Po tym czasie można zacząć podawać preparat mlekozastępczy. Odpowiednio dobrane proporcje białka i tłuszczu zapewnią prawidłowe przyrosty masy.

Mleko dla cieląt od 5. dnia

W naszej hurtowni rolniczej znaleźć można m.in. preparat mlekozastępczy dla cieląt od 5. dnia życia.  Produkty te zapewnią intensywne przyrosty masy ciała, a odpowiednio skomponowana formuła ma też na celu eliminację bakterii patogennych i namnażanie korzystnych bakterii kwasu mlekowego. 

Mleko w proszku dla cieląt

Polecane w żywieniu mleko w proszku dla cieląt daje doskonałe efekty w postaci bardzo dobrych przyrostów masy ciała. Mleko zastępcze dla cieląt o odpowiednio zbilansowanym składzie zmniejsza również ryzyko wystąpienia biegunek oraz rozwoju chorób.

Jakie mleko w proszku dla cieląt wybrać?

O tym, jakie mleko zastępcze dla cieląt wybrać, decyduje wiele czynników. Wybierając mleko zastępcze dla cieląt, szczególną uwagę należy zwrócić na to, z jakich surowców zostało wytworzone. Bardzo ważny jest również wiek cieląt.

Jak przygotować mleko dla cieląt?

Odpowiednie dawkowanie preparatów mlekozastępczych powinno być dostosowane do zmieniających się potrzeb pokarmowych cieląt. Jak przygotować mleko dla cieląt? Preparaty powinny być rozpuszczane w wodzie zgodnie z zaleceniami, jakie podaje producent.

Gdzie kupić mleko w proszku dla cieląt?

Produkty żywnościowe dla zwierząt hodowlanych, które wyróżnia wysoka jakość, oferuje sklep internetowy alodmarket.pl. W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju preparaty mlekozastępcze, które są w stanie zastąpić mleko krowie. Jako dystrybutor w branży rolniczej prowadzimy sprzedaż preparatów mlekozastępczych, które mają liczne pozytywne opinie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą preparatów na stronie naszego sklepu.

Ceny mleka zastępczego dla cieląt

Jeśli chodzi o preparaty mlekozastępcze dla cieląt, cena uzależniona jest m.in. od składu, a także od wielkości dostępnych w ofercie opakowań. Koszt zależny jest też od producenta. Warto szukać produktów będących w promocji, poza tym tańsze preparaty kupić można również w trakcie trwających wyprzedaży.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 128 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Bardzo szybka dostawa oleju.Po wymianie oleju w skrzyni biegów biegi się zmienia bez problemowo
2024-03-25
Wszystko super. Polecam.
pixel