Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka karma dla psa dorosłego?

2023-07-18

Wybierając jedzenie dla psa, uwagę należy zwrócić na wiele ważnych kwestii. Dla psa szczególnie ważne jest zdrowie, kondycja oraz witalność, dlatego istotny jest skład karmy, który powinien być dostosowany do bieżących potrzeb czworonoga. Jaka karma dla psa dorosłego będzie najlepszym rozwiązaniem? Wysokiej jakości produkty oferuje hurtownia karmy dla psów Aldomarket. 

Jedzenie dla psa – na co zwrócić uwagę?

Właściciele czworonogów mogą wybierać karmy z niezwykle szerokiej gamy produktów. Przy wyborze jedzenia dla psa uwagę należy zwrócić na wiele elementów, które są istotne z punktu widzenia czworonoga. Do najważniejszych kryteriów zalicza się:

  • wiek psa,
  • stan zdrowia,
  • wagę czworonoga,
  • predyspozycje do chorób i przebyte zabiegi,
  • codzienną aktywność.

Wybierając jedzenia dla psa, uwagę należy zwrócić również na jego wielkość i rasę. Karma dla psa powinna mieć również odpowiednio zbilansowany skład, poza tym warto wybierać karmy dla psów różnych ras, które można podawać psom niezależnie od rasy. 

Dobra karma dla psa – co jest szczególnie ważne?

Właściwie dobrana karma dla psa powinna zapewnić mu prawidłowy wzrost, poza tym karma sucha dla psa potrzebna jest do jego rozwoju i utrzymania w optymalnej kondycji, dostarczając pupilowi: składniki pokarmowe, minerały, witaminy. Sucha karma dla psa powinna mieć odpowiednio zbilansowany skład, poza tym powinna wyróżniać się wysoką strawnością. Karma dla psów nie powinna z kolei zawierać składników mających niekorzystny wpływ na zdrowie pupila. Bardzo ważnym elementem najlepszej karmy dla psa jest jej smakowitość, ponieważ niewłaściwie dobrane karmy suche dla psów wybredne pupile mogą omijać szerokim łukiem.

Rozwinięcie tematu dotyczącego żywienia psów znajdziesz:

Najlepsza karma dla psa w zależności od wieku

Psy w zależności od wieku mogą mieć różne wymagania żywieniowe, dlatego najlepsza karma dla psa powinna mieć prawidłowo zbilansowane składniki pokarmowe. Szczeniaki potrzebują pokarmu o wyższej wartości energetycznej, z czym związany jest ich intensywny wzrost i rozwój. Starsze psy z kolei mają wolniejszy metabolizm, poza tym w ich organizmie zachodzi wiele zmian – pojawiać się mogą między innymi problemy z uzębieniem oraz prawidłowym funkcjonowaniem niektórych narządów. Czynniki te wpływają na wymagania żywieniowe psa. Szczególnie ważna dla pupili jest sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa, poza tym dobrym rozwiązaniem może okazać się karma dla wszystkich psów o prawidłowo zbilansowanym składzie. 

Jaka karma dla psa dorosłego będzie najlepszym rozwiązaniem? 

Za psy dorosłe uważa się czworonogi, które zakończyły swój wzrost. W przypadku psów małych jest to okres od 9-12 miesięcy do 11. roku życia. W przypadku ras średnich – od 1. roku do 10 lat, z kolei rasy duże osiągają dorosły wiek w okresie od 18-24 miesięcy do 7-9 lat. Karma dla psów dorosłych powinna zapewnić im niezbędne do utrzymania w odpowiedniej kondycji składniki pokarmowe, czego przykładem jest karma pełnoporcjowa dla psów. Dobrym rozwiązaniem może okazać się sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa. Dobrej jakości karmy dla psów powinny być pozbawione sztucznych barwników, poza tym suche karmy dla psa nie powinny zawierać w składzie substancji polepszających smak.

Hurtownia karmy dla psów

Przy wyborze jedzenia dla psa znaczenie ma nie tylko jego jakość, ale też cena oraz dostępność na rynku. Dobra i tania karma dla psa dostępna jest w ofercie Aldomarket. Hurtownia karmy dla psów oferuje produkty, które wyróżnia wysoka jakość. W ofercie dostępne są produkty takie jak:

  • karma dla psów z wołowiną,
  • karma dla psów z kurczakiem.

Internetowy sklep oferuje dobre jakościowo produkty – w ofercie dostępna jest między innymi karma dla psów uniwersalna, w tym karma dla psa 20 kg.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 132 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
POLECAM
2024-04-03
Bardzo szybka dostawa oleju.Po wymianie oleju w skrzyni biegów biegi się zmienia bez problemowo
pixel