Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Karma dla psów po sterylizacji – jaką wybrać?

2023-07-19

Żywienie psa należy dostosować do jego indywidualnych potrzeb. Szczególnej uwagi wymagają psy po sterylizacji, czyli zabiegu pozbawienia płodności, ponieważ może on przyczyniać się do poważnych zmian w gospodarce hormonalnej organizmu zwierzęcia. Jaka karma dla psa po sterylizacji może okazać się dobrym wyborem? 

Jaka powinna być karma dla psów?

Zakup karmy dla psa nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza że wybór produktów jest ogromny. Jedzenie dla psa powinno mieć skład, który zapewni pupilowi zdrowie i optymalną kondycję. Karmy suche dla psów powinny zawierać w składzie:

  • mięso,
  • witaminy,
  • minerały,
  • tłuszcze. 

W składzie karmy dla psów nie powinno być natomiast konserwantów i sztucznych barwników, poza tym suche karmy dla psa powinny być pozbawione aromatów. W składzie karm dla psów nie powinno być również słodzików, które mogą okazać się niebezpieczne dla zwierzęcia. Istotne przy wyborze karmy dla psa są również inne elementy, w tym jego wiek, styl życia psa, choroby, czy też aktywność.

Jak sterylizacja wpływa na zdrowie psa? 

Sterylizacja jest zabiegiem, który polega na pozbawianiu płodności zwierzęcia, co ma na celu zapobieganie rozmnażaniu się zwierząt. Zabieg ten zapobiega rozwojowi nowotworów, poza tym zapobiega wielu innym chorobom. Wpływa jednak również na zmiany w gospodarce hormonalnej, z czym może wiązać się między innymi problem nadwagi i otyłości. Bardzo ważne znaczenie ma więc właściwie dobrana karma dla psa. Odpowiednia sucha karma dla psa po sterylizacji pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z zabiegiem, poza tym dobra karma dla psów ograniczy towarzyszące im często po sterylizacji uczucie głodu. 

Dowiedz się więcej na temat:

Potrzeby psa po sterylizacji – jakie jedzenie dla psa?

Dieta psa po przeprowadzonej sterylizacji powinna się zmienić. Po wykonanym zabiegu spada zapotrzebowanie organizmu psa na energię (o około 20-30%), ponieważ zwierzęta stają się często spokojniejsze i mniej aktywne, poza tym zwalnia również metabolizm pupila, dlatego karma sucha dla psa powinna zostać nieco zredukowana. Karma dla wszystkich psów po sterylizacji powinna zawierać mniej tłuszczu i węglowodanów, które są najważniejszymi źródłami energii. Warto więc postawić na specjalistyczne jedzenie. 

Najlepsza karma dla psa po sterylizacji – czyli jaka?

Wybierając jedzenie przeznaczone dla psa po sterylizacji, uwagę należy zwrócić między innymi na jej skład. Najlepsza karma dla psa po sterylizacji to taka, która jest produktem mniej kalorycznym, jednak objętościowo przypominającym spożywane dotychczas jedzenie. Karma dla psów uniwersalna powinna mieć ograniczoną ilość tłuszczu przy zwiększonej ilości dobrze przyswajalnego białka. Podając psu po sterylizacji jedzenie, pilnować należy również godzin, w jakich pupilom podawane będą posiłki. Odpowiednia dieta psa po zabiegu sterylizacji pozwoli zwierzęciu cieszyć się zdrowiem, poza tym zapewni mu odpowiednia kondycję i dobre samopoczucie. Przestrzegać należy również zalecanej dziennej porcji suchej karmy dla psa lub podanej przez producenta, czy też zaleconej przez weterynarza.

Dowiedz się jak dobrać właściwą suchą karmę dla psa.

Dobra i tania karma dla psa w Aldomarket 

Szeroki wybór jedzenia dla psów oferuje hurtownia karmy dla psów Aldomarket. Sklep oferuje karmy dla psów różnych ras, które wyróżnia wysoka jakość. W bogatej i na bieżąco aktualizowanej o kolejne pozycje ofercie hurtowni karm dla psów dostępne są następujące produkty: 

Interesuje Cię dobra i tania karma dla psa? W Aldomarket dostępna jest karma dla psa 20 kg i inne pełnowartościowe karmy. 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-25
Wszystko super. Polecam.
2024-02-12
Wszystko ok!!!
pixel