Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Remont ciągnika – drugie życie starego Ursusa

2022-08-05

Wiele sędziwych maszyn ciągle pracuje na naszych polach. Popularne trzydziestki i sześćdziesiątki przez lata pieczołowicie remontowane, świetnie sprawdzają się w realizacji wielu zadań. Często jednak młodsze pokolenie rolników, dochodzące do głosu w gospodarstwie, oczekuje podwyższenia standardu. I tu pojawiają się pomysły na poprawę komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności starych ursusów C-360 i innych staruszków. Co powinien uwzględniać remont ciągnika poprawiający komfort pracy?

Nowa kabina do Ursusa

Jeżeli remont ciągnika c 360, przywracający mu ogólną sprawność techniczną, mamy za sobą, możemy zająć się poprawą standardów pracy. Na ogół na pierwszy ogień idzie kabina. Stare ciągniki jeżeli nawet były wyposażone w kabinę, nie zapewniały komfortu, jakiego dziś oczekujemy. Bez problemu i dużych nakładów finansowych możemy uzbroić je w kabinę o wysokim standardzie izolacji akustycznej i termicznej. Samo zamontowanie kabiny na Ursusie C-330 czy C-360 nie stanowi wielkiego wyzwania i bez problemu zrobimy to w ciągu kilku godzin. Nowa kabina otwiera także szereg możliwości zastosowania dodatkowych elementów wyposażenia podnoszących warunki pracy na nowy, wyższy poziom. 
Części do ciągników Ursus oczywiście kupisz w naszym sklepie internetowym.

Remont ciągnika – wyposażenie wnętrza

Dzięki nowej kabinie możemy pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu wnętrza. Najważniejszym jego elementem jest fotel operatora. Zamontowanie w sześćdziesiątce amortyzowanego siedzenia z regulowanym oparciem i podłokietnikami pozwoli nam realnie ograniczyć zmęczenie podczas wielogodzinnej pracy. Doskonałym uzupełnieniem dla nowej kabiny będzie też wydajny układ wentylacyjny i nagrzewnica. Za wisienkę na torcie możemy uznać głośniki i radio z możliwością podłączenia smartfona.

Oświetlenie do ciągnika rolniczego

Dziś sprzedawane ciągniki wyposażone są w oświetlenie pozwalające na bezpieczną pracę po zmroku, a producenci dają możliwość wzbogacenia maszyny o dodatkowe lampy zgodnie z wymaganiami klienta. Nic nie stoi na przeszkodzie, by metamorfoza naszej sześćdziesiątki także skutkowała poprawą widoczności podczas wieczornych czy nocnych prac. Bogata oferta energooszczędnych lamp pozwala na niemal nieograniczone doświetlenie przestrzeni wkoło ciągnika.

Części do Ursusa C-330 kupisz w naszym sklepie internetowym.

Remont ciągnika w trosce o wzrost bezpieczeństwa

Wszystko to poprawia komfort pracy, a ten przekłada się na ograniczenie zmęczenia i w efekcie podnosi bezpieczeństwo. Dlatego remont ciągnika uwzględniający poprawę warunków pracy z pewnością nie jest fanaberią i warto go wykonać.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 128 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Wszystko szybko sprawnie bez problemu.
2024-03-18
Polecam, 100 procent zadowolony
pixel