Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o silnik w Ursusie C-360

2022-07-31

Ursus C-360 to ciągnik, który był niesłychanie popularny wśród polskich rolników jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Jednak także dziś nie jest rzadkim widokiem. Aby maszyna mogła pracować w gospodarstwie przez tyle lat, konieczna jest dbałość o jej sprawność, a czasem także naprawy.

Części do Ursusa C-360

Niezależnie od tego czy wykonujemy bieżące naprawy, czy generalny remont sześćdziesiątki, zawsze warto sięgać po wysokiej jakości części do Ursusa C-360, pochodzące od sprawdzonych dostawców, posiadających dobre opinie użytkowników. Pozwoli to uniknąć nawracających awarii, a więc także dodatkowych kosztów i straty czasu.

Silnik Ursus C 360

To, że ciągniki te przetrwały tyle lat, jest zasługą ich prostej konstrukcji, która umożliwia samodzielne przeprowadzenie wielu napraw. Jednak w utrzymaniu maszyny w dobrym stanie zawsze kluczowe jest dbanie o podstawowe czynności eksploatacyjne. Nie inaczej jest w przypadku C-360. Aby uniknąć problemów z silnikiem w Ursusie C-360 dopilnujmy, by układ paliwowy był czysty. Oczywiście za to zadanie odpowiedzialny jest filtr paliwa, ale nie zapominajmy o jego regularnej wymianie. Nie inaczej jest z filtrem powietrza. Konstrukcja samego silnika jest tak pomyślana, że nie nastręcza trudności przy samodzielnych naprawach obejmujących choćby wymianę uszczelek pod głowicą, wtryskiwaczy czy ich końcówek.

Jaki filtr oleju do Ursusa C-360?

Jedną z kluczowych czynności, jaką użytkownik Ursusa C-360 może wykonać samodzielnie, jest wymiana oleju silnikowego. Wymiana oleju w C-360 jest nierozerwalnie związana z wymianą filtra oleju. Do Ursusa C-360 potrzebny nam będzie filtr pełnoprzepływowy. Jednak aby gwint filtra pasował do korpusu, sprawdzajmy także jego dane techniczne i wytyczne producenta.

Jaki filtr paliwa do Ursusa C-360?

Ursus C-360 wyposażony jest w dwustopniowy filtr paliwa. W dwóch osobnych kielichach umieszczone są wkłady filtrujące o różnej selektywności. Jako pierwszy powinien być zainstalowany filtr filcowy, a do ostatecznego oczyszczenia paliwa posłuży filtr papierowy. Po wymianie filtrów paliwa pamiętajmy o odpowietrzeniu układu paliwowego naszego C-360.

Jaki filtr powietrza do Ursusa C-360?

Filtr powietrza w ciągniku Ursus C 360 to element, o którym często zapominamy. Niesłusznie, gdyż jego właściwy stan jest niezwykle ważny dla prawidłowej pracy silnika. W skrajnych przypadkach, zaniechanie czynności związanych z jego drożnością może prowadzić do poważnych awarii silnika Ursusa C 360. Dlatego nie bagatelizujmy znaczenia filtra powietrza, a remont silnika C 360 z pewnością przesuniemy na później.

Ursus C-360 – przegrzany silnik

Silnik do właściwej pracy potrzebuje odpowiednio wysokiej temperatury. Jednak nie może ona być zbyt wysoka. Za utrzymanie jej właściwego poziomu odpowiada termostat i układ chłodzenia. Elementy te narażone są jednak na uszkodzenia spowodowane eksploatacją, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ich sprawność. Jak wiadomo, za długowieczność silnika odpowiada olej. W przypadku Ursusa C-360 konieczne jest regularne sprawdzanie poziomu oleju. Nie należy także bagatelizować znaczenia wymiany oleju. Powinniśmy robić to przynajmniej raz w roku, a w przypadku intensywnego wykorzystania sześćdziesiątki nawet częściej, zgodnie ze wskazaniem licznika motogodzin. Choć brak ciśnienia oleju może być oznaką poważnej awarii, może także wskazywać na jego skrajnie niski poziom. Aby silnik Ursusa C 360 nie zużywał się nadmiernie, zawsze wybierajmy oleje wysokiej jakości o specyfikacji odpowiadającej wymaganiom tej jednostki napędowej. Przy każdej wymianie oleju standardem powinna być także wymiana filtra oleju.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 136 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Towar w cenie z przed 15lat, super!
2024-04-29
Fachowo szybko i sprawnie
pixel