Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wymiana oleju w Ursusie C-330

2022-07-31

Choć Ursusy C-330, delikatnie mówiąc, nie są ciągnikami pierwszej młodości, to wciąż wiele tych maszyn pracuje w polskich gospodarstwach. Nieskomplikowana budowa i stosunkowo niewielkie spalanie oraz dostępność i niewielki koszt części do ciągników Ursus, sprawiają, że rolnicy nie wysyłają ciapków na emeryturę. Chętnie wykorzystują je przy pracach polowych niewymagających dużej mocy.

Ile wchodzi oleju do silnika ursus C330?

Choć prosta konstrukcja trzydziestki nie wymaga wykonywania wielu czynności obsługowych, to utrzymanie każdego silnika w dobrym stanie technicznym narzuca konieczność regularnej wymiany oleju silnikowego. Czynność tą na ogół poprzedza pytanie, ile wchodzi oleju do silnika Ursus C330?  Odpowiedź to 6,2 litra. A ile oleju wchodzi do silnika Ursus C-360? W tym przypadku potrzebujemy 10l.

Teraz stajemy przed wyborem środka smarnego.

Jaki olej do silnika Ursus C330?

Wybór oleju do ciągnika Ursus C-330 to temat rzeka. Niestety często można trafić na głosy bagatelizujące znaczenie zarówno samej wymiany oleju jak i jego jakości. Niesłusznie. Owszem, wymagania starszego typu silnika, w jaki wyposażone są trzydziestki, dotyczące właściwości oleju, są zupełnie inne niż ciągników sprzedawanych współcześnie. Jednak nie oznacza to, że możemy do silnika C330 wlać cokolwiek. Olej o właściwych parametrach i wysokiej jakości zapewnia długą żywotność silnika. Niewielka ilość oleju potrzebna do Ursusa c-330 także nie powinna skłaniać do poszukiwania oszczędności na tym produkcie. Dobrym wyborem będzie wysokiej jakości olej mineralny typu CD. Jest to grupa olejów silnikowych przeznaczonych do czterosuwowych silników wysokoprężnych. Zapewniają one odpowiedni poziom smarowania i nie powodują wypłukiwania osadów, więc do starego Ursusa C-330 będą w sam raz.

Olej do Ursusa C330 - i co jeszcze?

Wymiana oleju w ciągniku Ursus C-330 wiąże się bezwzględnie z wymianą filtra oleju. Warto każdą wymianę oleju potraktować także jako pretekst do wymiany filtra paliwa oraz filtra powietrza. Takie podejście pozwala zachować systematyczność i odpowiednio zabezpieczyć silnik.

Gdzie kupić olej silnikowy do Ursusa C-330?

Pełną gamę oleju silnikowego różnych producentów znajdziesz w naszym sklepie internetowym w dziale Oleje

Ile kosztuje olej silnikowy do Ursusa C-330?

Najprostsze oleje silnikowe do ursusa C-330 można już mieć za 10zł, średnie oleje silnikowe to wydatek rzędu 15-18zł za litr, ceny najlepszych olei oscylują w okolicy 25zł. Biorąc pod uwagę, że do silnika wchodzi 6.2l, pełny koszt oleju do silnika w ursusie C-330 to kwota od 60 do 170zł. Chcąc policzyć pełny koszt serwisu olejowego należy wziąć pod uwagę również cenę filtr oleju silnika, która wynosi od 20 do 50zł

Jak często wymieniać olej w silniku Ursusa C-330?

Dużo zależy od oleju, jakim zalejemy silnik, co za tym idzie od jego specyfikacji. Proste i najtańsze oleje zalecamy zmieniać co 100h pracy silnika, przy lepszych olejach można sobie pozwolić na interwał zmiany oleju wynoszący do 250h. Pamiętajmy, że warto zmienić wypracowany olej co roku, decyzji użytkownika pozostawiamy czy wymieni olej na początku sezonu (po zimie), czy na koniec sezonu (przed zimą)

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 128 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Bardzo szybka dostawa oleju.Po wymianie oleju w skrzyni biegów biegi się zmienia bez problemowo
2024-03-18
Polecam, 100 procent zadowolony
pixel