Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Regeneracja pompy wtryskowej czy zakup nowej?

2022-08-05

Awaria pompy wtryskowej w Zetorze 7211 może objawiać się dymieniem i nierównomierną pracą silnika. Problem w tym, że te objawy mogą wskazywać także na inne poważne usterki. Kluczowa więc będzie fachowa diagnostyka, by koszty poniesione na naprawę, nie poszły na marne.

Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej Zetor 7211

Jeżeli mamy pewną diagnozę i wiemy, że przyczyną problemów jest pompa wtryskowa, stajemy przed pytaniem, wymienić czy regenerować? Oczywiście decydującym czynnikiem będzie tu cena, gdyż zakładamy, że regeneracja będzie wykonana profesjonalnie i pompa będzie jak nowa. Rzeczywiście tak może być. Jednak musimy pamiętać, że regeneracja pompy wtryskowej Zetora 7211, nie jest operacją łatwą. Jej poprawne wykonanie wymaga, zarówno sprawnego oraz doświadczonego mechanika, jak i odpowiedniego sprzętu. Ponadto kolosalne znaczenie mają części do ciągników użyte do regeneracji. Łącząc te fakty, łatwo dojdziemy do wniosku, że trzeba uważać na wyjątkowo tanie usługi. Owszem, regeneracja pompy wtryskowej będzie tańsza od jej wymiany, ale naszą czujność powinny wzbudzić oferty drastycznie niskie. Ponadto decydując się na regenerację, ponosimy pewne ryzyko dotyczące jakości wykonania usługi i regulacji takiej pompy.

Jak ustawić pompę wtryskową Zetor?

Do właściwego wyregulowania pompy wtryskowej potrzebny jest profesjonalny stół probierczy. Ale sprzęt to nie wszystko. W tej materii kolosalne znaczenie ma doświadczenie mechanika. Jeżeli jego kwalifikacje będą mizerne, to najlepsze narzędzia nie uratują przeprowadzanej operacji. W tym świetle odpowiedź na pytanie o ustawianie pompy wtryskowej wydaje się jedna – nie ustawiać, zlecić wyspecjalizowanej firmie. Po dobrze przeprowadzonej regeneracji i zamontowaniu pompy w ciągniku nie powinny być potrzebne korekty żadnych ustawień.

Może jednak wymiana pompy wtryskowej?

Jeżeli nasza pompa wtryskowa ma poważne uszkodzenia mechaniczne, nie będzie nadawała się do regeneracji. Oczywiście nie jest wykluczone, że rozszerzając zakres prac, uda się ją przywrócić do sprawności, ale ryzyko niepowodzenia jest dość duże, a i koszty w takim wypadku rosną, więc opłacalność takiego postępowania staje się wątpliwa.

Części do Zetora kupisz w naszym markecie rolniczym!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
2024-03-18
Polecam, 100 procent zadowolony
pixel