Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota?

2022-07-31

Olej hydrauliczny jest niesłychanie ważny dla prawidłowego funkcjonowania maszyny. Zarówno jego typ, jak i rodzaj, a także stopień zużycia mają wpływ na bezawaryjność i żywotność całego układu. Dlatego warto poświecić czas, aby właściwie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota wybrać.

Problemy z układem hydraulicznym

Regularna wymiana oleju hydraulicznego w koparce jest jednym z działań pozwalających minimalizować ryzyko awarii, a tym samym przestoju maszyny. Podobnie jak inne oleje i płyny eksploatacyjne, w toku pracy olej hydrauliczny starzeje się i ulega zanieczyszczeniu. Użytkowanie koparki, w której przewodach płynie nadmiernie zużyty olej hydrauliczny może prowadzić do powstania uszkodzeń, które na ogół zapowiadane są przez łatwe do zauważenia objawy.
Dlatego nie powinniśmy ignorować takich zaburzeń pracy układu hydraulicznego jak skoki ciśnienia, czy spadek wydajności. Również nietypowe odgłosy dochodzące z elementów hydrauliki podczas pracy, powinny nas skłonić do poszukiwania przyczyny takiego stanu. Najbardziej alarmującym objawem niedomagania układu hydraulicznego są wszelkie wycieki. Poza oczywistymi w takim wypadku przyczynami, jak na przykład uszkodzenie elementów uszczelniających, może to wskazywać na zapchany filtr oleju hydraulicznego.

Jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota wybrać?

Po pierwsze, jeżeli jedynie uzupełniamy stan oleju hydraulicznego, powinien to być taki sam płyn, jaki już mamy w układzie. Połączenie różnych olejów może doprowadzić do pienienia się powstałej mieszaniny. Prowadzi to do spadku wydajności, a nawet do całkowitego unieruchomienia hydrauliki. Jeżeli nie wiemy jaki olej mamy obecnie w układzie, to najlepiej będzie zrezygnować z dolewania i na rzecz wymiany.

Aby wybrać olej hydrauliczny odpowiedni do naszej koparki, powinniśmy zajrzeć do dokumentacji, jaką przygotował producent. W fabrycznych materiałach znajdziemy zarówno rekomendację konkretnego oleju, jak i informacje o jego parametrach. Pozwalają one na ustalenie, jaki olej powinniśmy kupić, jeśli z jakiegoś powodu nie możemy sięgnąć po oryginał. Jednak oryginalne oleje hydrauliczne Kubota są powszechnie dostępne u dealerów maszyn tej marki, a ich ceny nie odbiegają od alternatywnych produktów zachowujących właściwą jakość. Zatem poszukiwanie zamienników jest bezzasadne. Na pytanie, jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota wybrać, odpowiadamy jednym słowem. Oryginalny.

Olej Kubota do minikoparki

Stosując oryginalny olej hydrauliczny Kubota, który widnieje w dokumentacji do minikoparki, mamy pewność najlepszego dopasowania jego właściwości do specyfiki maszyny. Zapewnia on płynną pracę i ogranicza zużycie elementów układu hydraulicznego. Logo Kubota na opakowaniu oleju to gwarancja najwyższej jakości, z jaką kojarzona jest ta marka. Dlatego nie powinniśmy mieć wątpliwości, jaki olej hydrauliczny do minikoparki Kubota wybrać.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Szybko i zgodnie z zamówieniem. Polecam.
2024-03-25
Wszystko super. Polecam.
pixel