Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki olej hydrauliczny do Kuboty?

2022-05-16

Oleje hydrauliczne występują wielu wariantach, w zależności od rodzaju zastosowania. W ciągnikach rolniczych można spotkać dwa typy, ale oferta handlowa pełna jest różnorodnych produktów i marek. Jak się w tym odnaleźć i wybrać odpowiedni olej hydrauliczny do Kuboty?

Typ oleju do hydrauliki

W zależności od rozwiązań zastosowanych w ciągniku możliwe są dwa warianty:

  • połączony obieg smarowania przekładni i układ hydrauliczny,
  • układ hydrauliczny jest niezależny od skrzyni biegów.

Każde z tych rozwiązań wymaga stosowania innego oleju. W pierwszym przypadku potrzebny nam będzie olej przekładniowo-hydrauliczny. Jeżeli zaś hydraulika jest niezależnym obwodem, zastosujemy wyspecjalizowany olej hydrauliczny.

Problemy z układem hydraulicznym

Nawet właściwie eksploatowany układ hydrauliczny może ulec awarii. Jego żywotność zależy od jakości podzespołów, fachowości serwisowania, a nawet stylu pracy, jaki mają użytkownicy ciągnika. Ważne jest, aby nie bagatelizować nawet najdelikatniejszych sygnałów wskazujących na jego niedomaganie. Lepiej dmuchać na zimne i dokonać wymiany filtrów, czy oleju nieco szybciej. Często pozwala to uniknąć poważnych awarii. Jakie objawy mogą świadczyć o nadchodzących kłopotach? Naszą uwagę powinny przyciągnąć niestandardowe odgłosy pojawiające się podczas pracy układu hydraulicznego. Mogą to być także wszelkie zaburzenia pracy hydrauliki. Obniżenie wydajności, skoki ciśnienia, wycieki czy spienienie oleju hydraulicznego. Warto zwrócić uwagę na ten ostatni aspekt, gdyż może on być efektem naszego błędu. Oczywiście do spienienia oleju może dojść w przypadku nieszczelności układu, na skutek dostania się do niego większych ilości powietrza. Jednak jest to także objaw mieszania się różnych typów oleju. Może się to zdarzyć, gdy w gospodarstwie mamy kilka ciągników i używamy ich zamiennie z tymi samymi maszynami korzystającymi z hydrauliki ciągnika. Dlatego warto, aby wszystkie nasze ciągniki pracowały na tym samym oleju hydraulicznym. Fachowy sprzedawca z pewnością pomoże nam wybrać olej Kubota, jakiego potrzebujesz w różnych typach maszyn.

Olej Kubota

Wykorzystując zamiennik, nigdy nie masz gwarancji, że jest on olejem odpowiedniej klasy. Oryginalny olej Kubota możesz kupić w rozsądnej cenie i możesz być pewny, że został opracowany specjalnie do ciągnika Kubota. Wykorzystanie produktu, jaki jest zalecany to gwarancja odpowiedniego dbania o maszynę. Kubota do swoich maszyn oferuje: oleje hydrauliczne HV, olej hydrauliczno przekładniowy UDT i Kubota Super UDT, a także odpowiednie filtry do układów hydrauliki. Każdy olej Kubota przeznaczony jest do innego zastosowania, a producent precyzyjnie określa, jaki jest zalecany do Twojego ciągnika. Nie szukaj zamiennika, wybierz oryginał i ciesz się wysoką klasą produktu.

Oleje Kubota – kup oryginał

Klienci nie zawsze mają w swojej okolicy punkt sprzedaży czy serwis autoryzowanego dealera Kuboty, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty specjalistycznego sklepu internetowego. Takie zakupy są proste i wbrew niektórym obawom szybkie. Założenie konta zajmuje kilka chwil i możemy wkładać potrzebne nam produkty do wirtualnego koszyka, siedząc wygodnie w fotelu. Użytkownik może zadawać pytania obsłudze sklepu, wysyłając wiadomości elektroniczne lub dzwoniąc do obsługi. Mamy pewność, że kupujemy oryginały, jakie producent opisał w instrukcji, a nie niewiadomego pochodzenia podróbki. Zakup przez internet daje też możliwość łatwego porównania produktów i ich ceny, oraz zasięgnięcia informacji na forum. Na koniec wszystko, co wybierzemy, prosto do gospodarstwa dostarczy kurier. Dostawa dociera szybko, więc namawiamy do wykorzystania tej formy zakupów także gdy potrzebujesz filtrów paliwa, oleju do silnika i innych oryginalnych części Kubota. Zobacz jakie to proste.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-25
Wszystko super. Polecam.
2024-02-12
Wszystko ok!!!
pixel