Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wymieniać uszkodzone lub zużyte simmeringi w Ursusie C-330?

2022-10-20

Simmeringi niezależnie od zastosowanych surowców i konstrukcji wymagają wymiany co pewien czas. Wynika to choćby ze starzenia się materiału uszczelniającego i trudności zapewnienia szczelnego połączenia przy zachowaniu możliwości normalnej pracy obracających się elementów. W związku z tym prędzej czy później przyda nam się wiedza, jak przebiega wymiana zużytego, czy uszkodzonego simmeringu w Ursusie C-330.

Kiedy wymienić uszczelniacz wału korbowego?

Wyciek pod kołem pasowym napędzającym pompę wody i prądnicę w Ursusie C-330 dość jednoznacznie wskazuje na konieczność wymiany przedniego uszczelniacza. Warto wspomnieć, że nie jest to jedyny simmering wału korbowego. Jednak wymiana tylnego uszczelniacza wału korbowego zajmiemy się innym razem.

Ile kosztuje wymiana simmeringu?

Ceny usług serwisowych nie tylko w branży rolniczej są bardzo zróżnicowane, a na ostateczną cenę może wpływać wiele czynników. Dlatego próba ustalenia jakiejś średniej ceny wymiany simmeringu nie ma większego sensu. Za to z pewnością możemy stwierdzić, że większość z nas jest w stanie samodzielnie przeprowadzić wymianę simmeringu w Ursusie C-330. Do tej naprawy nie są potrzebne wysokospecjalistyczne narzędzia, a powodzenie tej operacji zależy w głównej mierze od naszej staranności. Zatem, do dzieła.

Wymiana simmeringu w Ursusie C 330 – przygotowania

O ile sama wymiana simmeringu to dość szybka operacja to aby jej dokonać, musimy zdemontować kilka elementów naszego Ursusa. Na pierwszy ogień idzie odkręcenie maski i spuszczenie płynu z układu chłodzenia silnika. Następnie demontujemy chłodnicę. Warto skorzystać z okazji i dokładnie oczyścić ją sprężonym powietrzem.

Następnie musimy odkręcić drążki kierownicze, gdyż już za moment będziemy musieli pozbawić naszego ciapka przedniej osi. Jednak zanim odkręcimy śruby łączące ją z resztą ciągnika, pamiętajmy o zapewnieniu stabilnego podparcia przedniej części ciągnika i zablokowaniu tylnych kół. Gdy przenia oś bezpiecznie odjedzie na bok, możemy przejść do sedna tej operacji.

Jak wymienić simmering w Ursusie C-330?

Po poluzowaniu i zdjęciu paska możemy zdemontować koło pasowe. Gdy je odkręcimy, zwróćmy uwagę na kondycję pierścienia, którym koło przylegało do uszczelniacza. Jeżeli jest w dobrym stanie, możemy wykorzystać je ponownie. Nieznaczne uszkodzenia możemy zniwelować bardzo drobnym papierem ściernym, ale jeśli są poważniejsze, będziemy potrzebowali nowego koła pasowego.

Teraz możemy już wyjąć stary simmering. Nie powinno to stanowić większego problemu, ale pamiętajmy o wspomnianej na wstępie staranności. Bowiem po wyjęciu uszczelniacza możemy łatwo wprowadzić zanieczyszczenia do wnętrza. Dlatego na tym etapie najlepiej zabezpieczyć otwór czystym czyściwem i dokładnie umyć sąsiadujące elementy.

Jak prawidłowo zamontować uszczelniacz wału?

Samo umieszczenie nowego simmeringu na przeznaczonym dla niego miejscu może się nieco różnic w zależności od materiałów, z jakich jest wykonany. Jednak z pewnością nadmiar siły nie jest tu wskazany. Nabijanie simmeringu na siłę może się po prostu skończyć jego uszkodzeniem, co sprawi, że niebawem będziemy musieli znów likwidować wyciek.

Czy smarować simmering przed montażem?

Nowy simmering z wyczuciem wciskamy na miejsce. Ale uprzednio smarujemy powierzchnie styku uszczelniacza z pozostałymi częściami. Zapewni to zarówno łatwiejsze osadzenie simmeringu, jak i szczelność i wolniejsze zużycie uszczelniacza.

Gdzie kupić profesjonalne simmeringi do Ursusa?

Jak widać z powyższego opisu, wymiana simmeringu wału korbowego nie jest źródłem wielkich trudności technicznych, ale wymaga wykonania wielu czynności przygotowawczych. Możemy chyba określić ją jako prostą, ale kłopotliwą, dlatego warto sięgnąć po simmeringi o sprawdzonej jakości. Pozwoli to na długo zapomnieć o problemie.

Uszczelniacze, które umożliwiają przeprowadzenie skutecznych napraw i cechują się wysoką trwałością znajdziesz w internetowym sklepie z częściami do maszyn rolniczych aldomarket.pl.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 129 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-29
Fachowo szybko i sprawnie
2024-03-18
Polecam, 100 procent zadowolony
pixel