Lemiesze

( ilość produktów: 16 )

Lemiesze do pługa Kverneland

Lemiesze to dolne części robocze pługa, których najważniejszym zadaniem jest poziome odcięcie skiby od gleby, a następnie przekazanie jej na odkładnicę. Dzielą się one na trapezowe (zwane europejskimi), dziobowe (zwane amerykańskimi), a także ze ścianką polową oraz z dłutem. W tej kategorii produktów znajdziesz wykonane z wysokiej jakości materiałów prawe i lewe lemiesze, a także noże lemiesza.

Lemiesze do pługa – jaki wybrać?

Wybór lemiesza uzależniony jest przede wszystkim od terenu, na jakim będzie pracować pług. Element ten wykonuje bowiem najbardziej wymagającą pracę, w związku z którą oddziałują na niego znaczne przeciążenia oraz ogromne siły. Na swojej drodze musi pokonać także zanieczyszczenia oraz korzenie. Dlatego też lemiesze do pługa powinny być przede wszystkim odporne na wyginanie i pękanie, które może wiązać się między innymi z napotykanymi podczas wykonywanej pracy kamieniami i wieloma innymi przeszkodami.
Lemiesze, a zwłaszcza ich dzioby, zużywają się najczęściej ze wszystkich elementów roboczych pługa. Należy zatem w szczególności dbać o ich najwyższą jakość, by umożliwić urządzeniu wykonywanie sprawnej i efektywnej pracy w trakcie orki w każdych warunkach. W naszej hurtowni rolniczej znaleźć można wysokiej jakości lemiesze do Kvernelanda o wydłużonej żywotności, niezbędne do prawidłowego wykonania orki.

Lemiesze do pługa – gwarancja prawidłowo wykonanej orki

Element roboczy do pługa, jakim jest lemiesz, składa się z trzech elementów: ostrza, grzbietu i dzioba. Lemiesze mogą być odlewane ze stali o wysokiej odporności na ścieranie lub mogą być kute. Najczęściej wykonywane są ze stali węglowo-manganowej, choć spotykane są również lemiesze ze stali pancernej. Ta z kolei składa się z trzech warstw – dwóch zewnętrznych i jednej wewnętrznej, dzięki czemu lemiesz staje się odporny na ścieranie. Dobrej jakości lemiesze powinny być wykonane z niezawodnych materiałów, a także pochodzić od sprawdzonego producenta. Niewłaściwe dopasowanie lemiesza może bowiem spowodować znacznie szybsze zużycie tego elementu, a nawet doprowadzić do jego zniszczenia.

Lemiesz Kverneland. Jakość na lata

Przy wyborze lemiesza w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Dokładamy wszelkich starań, by w jak największym stopniu dopasować nasz katalog produktów do indywidualnych potrzeb klientów, w związku z czym oferujemy w przystępnych cenach doskonałej jakości lemiesze Kverneland wykonane ze stali trudnościeralnej.
Wysoka jakość tych elementów zagwarantuje, że będą sprawdzać się przez lata nawet w najcięższych warunkach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 35 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-31
Szybko i sprawnie
2023-01-27
Szybko, wygodnie i na temat :)
pixel